8 medalja za karate klub “Empi” na Grand Prix-u „Alija Izetbegović“ u Sarajevu

karate-grand-prix-alija-izetbegovic-2017-640x233

U olimpijskoj dvorani Zetra, u organizaciji UKK Bosna, jučer je održano  6. izdanje Međunarodnog turnira “Karate World Grand Prix Sarajevo – Alija Izetbegović”. Na turniru je učestvovalo više od 1.400 takmičara i takmičarki u kategorijama djece, kadeta, juniora i seniora iz 76 klubova, kao i tri reprezentacije – Makedonije, Crne Gore i BiH, koje se pripremaju za nastupe na Evropskom prvenstvu. Na ovom turniru su nastupili i naši karatisti iz KK “Empi” koji su osvojili ukupno 8 medalja (3 zlatne, 4 srebrene i 1 bronzana).

amila naila beganovic empi (Small)

Sestre Beganović na pobjedničkim podijima

Anita Tadić je osvojila zlatnu medalju u kategoriji U21-borbe, Josp Tadić u kategoriji kadeti-borbe i Anita Petričević, također zlatna, u kategoriji djevojčice-borbe.

Monika Rajić Rajić je osvojila dvije srebrene medalje u borbama kadetkinje i juniorke, Amila Beganović u kategoriji kadetkinje-kate i Ivan Petričević u kaegoriji dječaci-borbe.

Naila Beganović je osvojila bronzanu medalju u kategoriji djevojčice-borbe.